Školní jídelna

Soubor ke stažení

V naší školní jídelně se připravují každý den chutná a zdravá jídla. Paní vedoucí školní jídelny a paní kuchařky plánují a připravují pro děti nejen oblíbená klasická česká jídla, ale zařazují i nové suroviny a také postupy na přípravu pokrmů. Průběžně se vzdělávají v oblasti zdravé výživy, nových trendů.
8:15 - 8:45 se podává dětem přesnídávka. Ta se skládá z pečiva s pomazánkami všech druhů, barev a chutí, nebo z obilných kaší, jogurtů. K jídlu je podáváný výběr ovoce či zeleniny a k pití čaj, mléčný nápoj a čistá voda.
11:30-12:00 je podávaný oběd, tedy polévka a hlavní jídlo.
14:00-14:30 se podává svačinka. Děti jdoucí brzy domů si svačinku odnáší zabalenou, opět mají na výběr ze zeleniny či ovoce.
Pitný režim je dodržovaný na každé třídě v podobě samoobslužných barelů s čajem, dále konvičkami s čistou vodou, kterou nám paní kuchařky zdobí plátkem pomerančů, citronů, jablíček nebo bylinkami. 

Stanovení výše stravného na den:
děti 3-6 let: přesnídávka 10 Kč, oběd 20 Kč, svačina 10 Kč, nápoje 4 Kč = celodenní strava 44 Kč
děti 7-10 let: přesnídávka 10 Kč, oběd 23 Kč, svačina 10 Kč, nápoje 4 Kč = celodenní strava 47 Kč

Vedoucí školní jídelny je paní Petra Šrámková, která má na starosti platby za stravné, nákup potravin, ve spolupráci s paními kuchařkami plánuje jídelníček.
Je k zastižení na telefonu: 724 870 582 a na emailu: sramkovape@ms24.plzen-edu.cz
V kuchyni se o plná bříška dětí starají paní kuchařky Dagmar Nová a Danuše Altmannová.